Diane Keaton

25. května 2008 v 21:01 | becky |  Herci a Herečky

Rodné jméno

Diane Hall

Místo narození

Los Angeles, Kalifornie, USA

Datum narození

5. ledna 1946 (Kozoroh)
62 let (63. narozeniny slaví za 226 dní)
Jak už je zvykem Woodyho Allena obsazovat své milenky do svých filmů, tak se stalo i po rozvodu s Louise Lasser roku 1969 s jeho novou osudovou ženou Diane Keaton. Pocházela s Los Angles, herecké vzdělání získala v New Yourku a debutovala roku 1970 snímkem Lovers and Other Strangers. Allen zjistil, že je nejen nadaná, ale také rozumí jeho zvláštnímu humoru. Takže jí svěřoval jednu roli za druhou: Zahraj to znovu, Same, Láska a smrt, Annie Hall, Manhattan, Vzpomínky na hvězdný prach a další. Annie Hall dostala Oscara ve třech kategoriích a Diane se dočkala úspěchu, o jakém sní každá herečka: ceny za hlavní roli.
Začátkem 80. let se s Allenem rozešli a mělo se za to, že to poznamená její kariéru. Omyl. Ukázala, že Allen jí neprotlačoval neprávem. Stala se jednou z nejuznávanějších amerických hereček. S Allenem stále vycházejí dobře a ještě si spolu později zahráli ve filmu Tajemná vražda na Manhattanu.
Nyní je jí jedenašedesát. Natáčí další filmy, je pořád krásná a stále se nebojí dělat si ze sebe legraci. Bývá označována za jednu z mála současných hereček, kterým sedí komediální role. V posledních letech to ukázala například v Lepší pozdě nežli později, kde hrála partnerku Jacka Nicholsona.
Šlo o vztah dvou lidí, kteří se do sebe zamilují ve vyšším věku a nejsou si jistí, zda kvůli tomu nebudou okolí připadat směšní. Při natáčení se objevila spousta dohadů, jestli to mezi ní a Nicholsonem nejiskří i ve skutečnosti. Novináři z nich udělali zamilovaný pár a Keaton, věrna svému pověstnému smyslu pro humor to přiživovala. "Miluju jak Jack líbá," oznamovala se smíchem. Dokonce se objevily zprávy, že chystají tajnou svatbu.
Nakonec všechny dohady popřela. "Něčím tak děsným, jako je manželství, si život nemíním kazit. A nezkazím si jím ani dlouholetý přátelský vztah k Jackovi,"tvrdí.
Je proslulí tím, že si pečlivě chrání soukromí. O jejích partnerech se nic neví, na rozdíl od mnoha hollywoodských kolegyň neproslula žádnými skandály. V jednom rozhovoru prohlásila, že zamilovat se je lepší ve filmu než ve skutečnosti. A protože těchto příležitostí má při filmování dost, v osobním životě to už prý nepotřebuje. Moudrost, nebo názor životem zklamané ženy? Těžko říct. Z jejího soukromí je známo jen to, že v roce 1996 adoptovala holčičku a později ještě chlapce.
Naposledy hrála ve filmu Vdáš se a basta, ale příliš pochvaly za něj nesklidila. Má za sebou tolik kvalitních rolí, že je pro ni obtížné je překročit. Její pozice je natolik královská, psali kritici, že si po šedesátce musí už velmi pečlivě vybírat.


Životopis (biografie) / Informace:
Diane Keaton ( 5.1.1946 ) vlastním jménem Diane Hallová je dcerou fotografky a inženýra.Na její hereckou kariéru ji připravil Sanford MeDiane Keatonisner ve svém uměleckém studiu. Ze začátku účinkovala v divadle např. inscenace rockového muzikálu Hair a ve filmu se ukázala v roce 1970 se snímkem Lovers and Other Strangers. Z jejích filmů můžeme zmínit Láska a smrt, Annie Hallová, Baby Boom, Klub odložených žen, ….
Byla dlouholetou partnerkou Woodyho Allena, který ji obsazoval do svých filmů. Věnuje se i filmové režii - film Heaven, Hrdinové mého dětství, Zavěste prosím,…
keaton
Diane Keaton
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi film Bobule?

Ano 64.4% (38)
Ne 35.6% (21)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama